Powitanie wiosny w przedszkolu

Przygotowania do uroczystości powitania wiosny w naszym przedszkolu rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Sale i korytarz zaczęły zmieniać swój wystrój, w przedszkolu pojawiły się kwiaty, motyle oraz inne piękne wiosenne dekoracje. We wtorek, 22 marca, wszystkie dzieci w kolorowych strojach zebrały się na uroczystości powitania wiosny. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję przywołać Panią Wiosnę – we wszystkim pomagał im Bocian Kajtek. Po wielu głośnych okrzykach przybyła Pani Wiosna z koszem pełnym kwiatów. Aby podkreślić tę wyjątkową chwilę przedstawiciele poszczególnych grup schowali do wielkiego wora ,,Marzannę – zimową pannę’’. Następnie każda grupa zaprezentowała nauczone wiersze, piosenki oraz taniec. Pani Wiośnie bardzo się podobały występy dzieci, więc podziękowała im za nie cukierkami i ogłoszeniem decyzji, że zostaje u nas na dobre.