Egzamin Ósmoklasisty 2022

W dniach 24 – 26 maja 43 ósmoklasistów z naszej szkoły, w tym dwoje uczniów z Ukrainy, przystąpiło do swojego pierwszego poważnego egzaminu, który sprawdzał wiedzę kolejno z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego – angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego. Z relacji ósmoklasistów wiemy, że odebrali wszystkie arkusze jako przyjazne i nie mieli dużych trudności z rozwiązywaniem zawartych w nich zadań. Taka opinia cieszy, jednak na wyniki egzaminacyjnych zmagań poszczególnych uczniów musimy poczekać do 1 lipca. Będzie to z pewnością oczekiwanie niecierpliwe, ponieważ uzyskane na egzaminie punkty zdecydują o tym, do jakiej szkoły średniej i na jaki profil uczniowie zostaną przyjęci.
Mamy nadzieję, że każdy z naszych uczniów osiągnie sukces i od września 2022 r. rozpocznie naukę w wymarzonej szkole.