Krasnoludki i Biedronki w teatrze

Wycieczka z naszego przedszkola do Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach na żywiołowe, pogodne, rozśpiewane i pełne uroku przedstawienie o Koziołku Matołku, który przemierzał świat, szukając swego miejsca na ziemi, odbyła się 1 lutego 2023 roku. Scena wypełniona była nieustannym ruchem i śpiewem. Żywe kolory, lekka forma spektaklu, prosta fabuła, krótki, rymowany tekst sztuki i łatwo wpadająca w ucho muzyka bardzo spodobały się najmłodszym widzom i podniosły kompetencje przedszkolaków w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze. Po spektaklu odbyły się krótkie warsztaty w ramach Świętokrzyskiej Akademii Bezpieczeństwa, podczas których funkcjonariusze policji wyjaśnili, jak ważne jest noszenie odblasków i wręczyli dzieciom drobne upominki.