XXI Rejonowy Przegląd Kultury Młodzieży Czerwonokrzyskiej w Przysusze

9 maja 2023 r. w Domu Kultury w Przysusze odbył się XXI Rejonowy Przegląd Kultury Młodzieży Czerwonokrzyskiej w Przysusze. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści skupieni wokół szkolnych kół PCK. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5a. Repertuar obejmował inscenizację, której celem było propagowanie zdrowego odżywiania. Przedstawione zostały scenki humorystyczne i wiersze profilaktyczne. Głównym punktem programu była bajka pod tytułem „Królewna Śmieszka”. Występ naszych uczniów spotkał się z ogromnym uznaniem całej publiczności. Prezes oddziału PCK, pan Franciszek Filipczak, serdecznie podziękował młodzieży oraz opiekunowi koła – pani Dorocie Głogowskiej za zaangażowanie w popularyzację ruchu czerwonokrzyskiego oraz związanych z nim wartości wśród dzieci i młodzieży szkolnej. To już bowiem kolejny występ naszych uczniów na tej imprezie.
Zabawa okazała się przednia, atmosfera świetna, cel szczytny, więc za rok zapewne ponownie weźmiemy w niej udział.