Powiatowy Konkurs Ortograficzny

2 czerwca 2023 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Przysusze odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie o tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii 2023. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w czterech kategoriach. W dwóch nagrodzono uczennice i uczniów naszej szkoły:
W grupie I / kl. II – III szkoły podstawowej trzecie miejsce zajęli ex aequo:
Filip Próchnicki i Alicja Pol – oboje z klasy 3a, opiekun: Katarzyna Gołyska.
W grupie II / kl. IV – VI szkoły podstawowej drugie miejsce zajęła Vanessa Dogbatsey z klasy 5a (opiekun: Katarzyna Gołyska) ex aequo z uczennicą Publicznej Szkoły Podstawowej w Potworowie.
Trzecie miejsce zajął Stanisław Gajos (opiekun: Bożena Prokopczyk) ex aequo z uczennicą Publicznej Szkoły Podstawowej w Potworowie. Gratulujemy i bardzo się cieszymy, że aż czworo naszych uczniów zdobyło miejsca na podium. W konkursie wzięły udział aż 122 osoby z całego powiatu, o zwycięstwie zdecydowały drobne błędy, najczęściej interpunkcyjne lub ortograficzne drugiego stopnia. Wszyscy uczestnicy konkursu (z naszej szkoły 50 osób) otrzymali dyplomy, a laureaci oprócz dyplomów nagrody rzeczowe.