XII edycja Narodowego Czytania

„Nad Niemnem” to jeden z najważniejszych utworów podejmujących tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w bieżącym roku. I właśnie ta powieść Elizy Orzeszkowej została wybrana tym razem do akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Prezydenta RP. Jak co roku uczniowie naszej szkoły przygotowani przez nauczycieli bibliotekarzy i polonistów włączyli się do tej społecznej inicjatywy i z podziałem na role przeczytali fragment lektury. Narrację prowadziła Zuzanna Oracz z klasy 8a, w rolę Emilii Korczyńskiej wcieliła się Vanessa Dogbatsey z klasy 6a, a kwestię Teresy Plińskiej odczytała Lena Wójciak z klasy 6a. Role męskie: Benedykt Korczyński – Adam Piecyk z klasy 7a, Teofil Różyc – Szymon Piecyk z klasy 8a i Bolesław Kirło – Filip Kaszewski z klasy 7a. Organizatorem przedsięwzięcia na naszym gruncie lokalnym była Biblioteka Publiczna w Przysusze, 9 września lektorzy z naszej szkoły i nie tylko czytali powieść przed budynkiem Urzędu Gminy i Miasta w Przysusze.