Bezpieczeństwo naszych przedszkolaków i uczniów – sprawa priorytetowa

W październiku i listopadzie nasze przedszkolaki i uczniowie z kolejnych grup i klas uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola oraz szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.
Funkcjonariusze policji zwrócili  szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Dzieci z zaciekawieniem oglądały prezentacje multimedialne i zadawały pytania na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Miały także okazję poćwiczyć przechodzenie przez przejście dla pieszych, obejrzeć wyposażenie funkcjonariuszy oraz wejść do radiowozu. Bardzo dziękujemy policjantom za te cenne lekcje!