Szlachetna Paczka 2020

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są czasem refleksji, radości, ale także okazją do okazania innym dobroci i niesienia pomocy. Samorządowe Przedszkole nr 3 i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 działania charytatywne traktują bardzo poważnie i włączają się systematycznie w akcje prowadzone na terenie naszego miasta i gminy, a bardzo często sami je organizują.

Nie jest więc zaskoczeniem, że pomimo trudnych w tym roku warunków, spowodowanych panującą pandemią, obydwie jednostki aktywnie włączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 zebrały produkty spożywcze i słodycze. Z zebranych przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 pieniędzy również zakupiono najpotrzebniejsze trwałe produkty spożywcze oraz przydatne artykuły tekstylne. Wszystkie rzeczy, spakowane w świąteczne paczki, przekazane zostały wolontariuszowi Szlachetnej Paczki i trafią do potrzebującej starszej osoby, która zmaga się nie tylko z problemem ubóstwa, ale przede wszystkim osamotnienia. Część zebranych produktów trafi również do rodziny z dziećmi – przedszkolaki z myślą o swoich rówieśnikach zebrały mnóstwo słodyczy, które z pewnością umilą potrzebującym dzieciom ten świąteczny czas.

Mamy nadzieję, że idea pomagania na stałe zagości w sercach naszych uczniów – jest to wartość, którą w naszym przedszkolu i szkole staramy się przekazywać od wielu już lat. Wartość bezcenna i ponadczasowa.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!