Sukces naszej uczennicy w konkursie biologicznym

12 kwietnia 2021 r. odbył się międzyszkolny konkurs biologiczny „Anatomia i zdrowie człowieka w XII LO” organizowany przez XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu pod patronatem Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
Ideą konkursu było upowszechnianie wiedzy o ochronie zdrowia i znajomości anatomii oraz kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Mimo, że to czas pandemii, uczniowie naszej szkoły z chęcią wzięli w nim udział nie wychodząc z domu. Konkurs był formą testu jednokrotnego wyboru na czas, drogą online na platformie Testportal. Zakres wiedzy obejmował treści z biologii w klasie siódmej szkoły podstawowej.
W konkursie uczestniczyło 300 uczniów szkół podstawowych. Jednym z 10 laureatów została uczennica naszej szkoły Izabela Romanik z klasy VII a. Bardzo się cieszymy i gratulujemy Izie oraz życzymy jej dalszych sukcesów w tej dziedzinie.