103. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły i przedszkola uczcili 103. rocznicę Odzyskania Niepodległości śpiewem, tańcem, recytacją i grą na instrumentach oraz pięknymi dekoracjami okolicznościowymi. W przygotowanie uroczystych akademii zaangażowani byli wszyscy wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły, dzieci i młodzież. Uczniowie prezentowali tradycyjne tańce polskie, usłyszeliśmy takie utwory jak: „Rota”, „Marsz I kadrowej”, „Piechota”, „My pierwsza brygada”, „Serce w plecaku”, „Rozkwitały pąki białych róż”, a także „Warszawskie dzieci”, „Pałacyk Michla”, czy „Siekiera, motyka”.
W obu budynkach naszej szkoły przyłączono się również do akcji: #SzkołaDoHymnu poprzez zaśpiewanie czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11:11.

11 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z panem Dyrektorem wzięli także udział w uroczystościach upamiętniających tę ważną rocznicę, zorganizowanych przez Gminę i Miasto Przysucha. Uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, po której przemaszerowano na Cmentarz Parafialny, gdzie złożono wieńce na grobie żołnierzy walczących o niepodległość Polski.