Symultana szachowa

16 stycznia 2022 roku w Domu Kultury w Przysusze została rozegrana symultana szachowa z arcymistrzynią Klaudią Kulon, zwyciężczynią wielu rozgrywek na polskiej i międzynarodowej arenie, posiadaczką bardzo wielu tytułów, w tym: Międzynarodowy mistrz kobiet (2013 r.), Arcymistrz kobiet (2014 r.), Międzynarodowy mistrz (2019 r.), Mistrzyni Polski (2021 r.).
Ta niezwykle utytułowana polska szachistka rozegrała w Przysusze symultanę (mecz szachowy, w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami) na 28 szachownicach. Przeciwnikami arcymistrzyni byli szachiści z Przysuchy, Radomia, Końskich i Szydłowca w różnym wieku, wielu z nich posiada kategorię szachową.
W rozgrywce wzięło udział ośmioro uczniów naszej szkoły: Emilia Snoch z kl. 2b, Michał Nowak z kl. 3a, Jakub Dymski z kl. 3b, Adam Wysokiński z kl. 3b, Miłosz Siara z kl. 3c, Bartosz Sikorski z kl. 3c, Kacper Celej z kl. 5b i Gabriel Chruściński z kl. 5b. Byli oni najmłodszymi uczestnikami tego fascynującego wydarzenia. Przystąpili do rozegrania swoich partii szachowych troszkę zestresowani, ale mocno zmobilizowani. Walczyli zacięcie i nieustępliwie, a rodzice obecni na widowni mocno trzymali za nich kciuki.
Jednak pani Klaudia Kulon po raz kolejny udowodniła swoje arcymistrzostwo i pokonała wszystkich uczestników symultany 28 : 0.
Po zakończeniu rozgrywki, w miłej atmosferze, długo trwały rozmowy z arcymistrzynią, zrobiono mnóstwo zdjęć. Wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej partii szachów otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy dzielnym szachistom z naszej szkoły, którzy odważnie stawili czoło niełatwemu wyzwaniu! Życzymy im wielu sukcesów szachowych.