Turniej Szachowy „Solidarni z Ukrainą”

W dniu 20 marca 2022 r. w Domu Kultury w Przysusze odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Przysucha „Solidarni z Ukrainą”.
W turnieju otwartym dla wszystkich miłośników szachów brało udział pięćdziesięciu zawodników, w tym 22 uczniów z naszej szkoły z klas 0 – 5.
Najmłodszym uczestnikiem tych zawodów szachowych był Kuba Snoch z oddziału 0 b. Najliczniej reprezentowana była klasa 2 b – siedmioro uczniów. Największy sukces odniósł Marcel Matyjas uczeń klasy 5 b, który wywalczył III miejsce wśród juniorów. Wielu uczniów osiągnęło swój osobisty sukces, choć zdobyli miejsca tuż za podium. To niedzielne spotkanie rozwijało zainteresowania szachowe dzieci oraz pokazywało, jak pożytecznie, w miłej atmosferze i w szczytnym celu można spędzić wolny czas.
Najważniejszym celem tego wydarzenia było okazanie solidarności z walczącą Ukrainą oraz sprzeciwu wojnie. Wszyscy uczestnicy zawodów wyrazili wiele empatii dla ukraińskiego narodu oraz zadowolenie z możliwości spotkania przy szachownicy i wsparcia ukraińskich uczniów naszej szkoły. Choć rywalizacja turniejowa była zacięta, nikt nie zapominał o celu tego spotkania. Wszyscy powinni czuć się zwycięzcami, bo walczyli na szachownicach w słusznej sprawie.