40 Bieg „Szlakiem Walk Hubalczyków”

Bieg „Szlakiem Walk Hubalczyków” to wydarzenie, które w historii Przysuchy wydaje się być od zawsze. W tym roku 11 czerwca odbyła się jego jubileuszowa – czterdziesta edycja. Po przerwie spowodowanej pandemią, była to niezwykła okazja do ponownego spotkania się  pasjonatów biegania. Jak zwykle, w biegu wzięło udział bardzo wielu uczniów okolicznych szkół – w tym roku zagościli w Przysusze uczniowie ze szkoły w Dobromierzu oraz uczniowie z Borkowic. Swoich reprezentantów miały oczywiście szkoły z terenu gminy Przysucha. Naszą szkołę reprezentowało 150 biegaczy począwszy od „zerówki” aż do klasy 8. Wielu  z nich zdobywało punkty dla szkoły przybiegając w pierwszej trzydziestce w swoich kategoriach. Nasi uczniowie kilkukrotnie zajęli też miejsca na podium. Nasi zwycięzcy to:
W kategorii dziewczęta rocznik 2013 i młodsze – dystans 600 m.:
II miejsce: Karina Próchnicka, kl. IIb
III miejsce: Melania Gasek, kl. IIa
W kategorii chłopcy rocznik 2013 i młodsi – dystans 600 m.:
I miejsce: Gabriel Kapusta, kl. IIb
II miejsce: Daniel Czerwiak, kl. IIa
W kategorii chłopcy rocznik 2012 – 2011 – dystans 1000 m.:
III miejsce: Kacper Wołynkiewicz, kl. IVa
W kategorii dziewczęta rocznik 2010 – 2009 – dystans 1000 m.:
II miejsce: Nina Kozieł, kl. VIIa
W kategorii chłopcy rocznik 2010 – 2009 – dystans 1500 m.:
I miejsce: Błażej Próchnicki, kl. VIIb
III miejsce: Miłosz Owczarski, kl. Vb
W kategoria chłopcy rocznik 2008 – 2007 – dystans 1500 m.:
I miejsce: Mateusz Dyl, kl. VIIIb
III miejsce: Adam Cisak, kl. VIIb
Dzięki licznemu udziałowi w biegu oraz wspaniałym wynikom wymienionych uczniów, nasza szkoła w generalnej klasyfikacji szkół biorących udział w biegu zajęła II miejsce.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak wspaniałe reprezentowanie szkoły, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.