XLI Bieg Szlakiem Walk Hubalczyków

20 maja 2023 r. odbyła się 41. edycja biegu „Szlakiem Walk Hubalczyków”. Wydarzenie prowadzone przez pana dyrektora, Marcina Fidosa, rozpoczęło się w parku w pobliżu naszej szkoły. Jego historyczne tło zostało podkreślone dzięki obecności kawalerzystów w ułańskich mundurach i na koniach. Tradycyjnie już w biegu wzięło udział wielu uczniów okolicznych szkół, po raz kolejny zagościli w Przysusze uczniowie ze szkoły w Dobromierzu oraz uczniowie z Borkowic. Swoich przedstawicieli miały oczywiście szkoły z terenu gminy Przysucha. Naszą szkołę reprezentowało 190 biegaczy, począwszy od dzieci z „zerówki” aż do nastolatków z klasy 8. Wielu z nich zdobywało punkty dla szkoły, przybiegając w pierwszej trzydziestce w swoich kategoriach. Nasi uczniowie kilkukrotnie zajęli też miejsca na podium. Nasi zwycięzcy to:
W kategorii: chłopcy – rocznik 2014 i młodsi na dystansie 600 m:
III miejsce: Mikołaj Prokopczyk, kl. Ia
W kategorii: dziewczęta – rocznik 2013 – 2012 na dystansie 1000 m:
III miejsce: Melania Gasek, kl. IIIa
W kategorii: chłopcy – rocznik 2011 – 2010 na dystansie 1500 m:
I miejsce: Stanisław Bomba, kl. VIIa
III miejsce: Miłosz Owczarski, kl. VIb
W kategorii: chłopcy rocznik 2009 – 2008 na dystansie 1500 m:
I miejsce: Antoni Bomba, kl. VIIIa
II miejsce: Błażej Próchnicki, kl. VIIIb
III miejsce: Adam Cisak, kl. VIIIb
Dzięki licznemu udziałowi w biegu oraz wspaniałym wynikom uczniów, nasza szkoła w generalnej klasyfikacji szkół biorących udział w biegu zajęła I miejsce!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak wspaniałe reprezentowanie szkoły, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.