Międzynarodowy Dzień Dziecka

Odkrycia małego dziecka są jak kamienie kosztowne – najtrwalsze, najpewniejsze i najświetniejsze ze zdobyczy.
Kazimierz Przerwa-Tetmajer
Dzień Dziecka w naszej szkole zawsze staramy się spędzać nietypowo i bardzo radośnie. W tym roku  postanowiliśmy tego dnia dokonywać odkryć, poszerzać horyzonty, ale przede wszystkim dobrze się bawić i miło spędzić ze sobą czas. Młodsi uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyli na spacery, w czasie których podziwiali Przysuchę oraz okoliczne lasy w pięknej, wiosennej odsłonie lub bawili się na kręgielni. Nie zabrakło zabaw na boisku szkolnym, gry w piłkę, badmintona, malowania kolorowymi kredami chodnikowymi. Były także przekąski w postaci pizzy, lodów lub waty cukrowej przygotowanej samodzielnie przez dzieci.
Uczniowie klas 4-8 zaproszeni zostali do wzięcia udziału w konkursach językowych. Zabawę rozpoczęli od zmagań z językiem ojczystym. Cztery drużyny składające się z przedstawicieli klas, odpowiadały na pytania dotyczące poprawności językowej i literatury dziecięcej i młodzieżowej. Publiczność dopingowała kolegów i podziwiała ich wiedzę.
Kolejnym etapem zabawy był konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. I tu międzyoddziałowe drużyny wspólnie zmagały się z niełatwymi pytaniami dotyczącymi kultury, historii i geografii Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W tej części na pytania odpowiadała również publiczność. W przerwach zmagań wspólnie śpiewano piosenki w języku angielskim i niemieckim.
Uczestnicy obydwu konkursów otrzymali słodkie upominki i dyplomy, a zwycięska drużyna konkursu języka polskiego także kolorowe notesy. Dla wszystkich naszych przedszkolaków i uczniów Rada Rodziców ufundowała napoje i słodkie wafelki.
O uśmiech na twarzach dzieci w tym dniu zadbały również władze miasta. Uczniowie i  przedszkolaki, po otrzymaniu od pana burmistrza klucza do bram miasta, zostali zaproszeni do barwnego korowodu, którym przeszli spod Urzędu Gminy i Miasta do parku, w którym czekały na nich liczne atrakcje. Dzieci oglądać mogły koncert Majki Jeżowskiej i prezentacje artystyczne przedszkolaków i uczniów, a także grup tanecznych i teatralnych działających w Domu Kultury. Nasze przedszkole reprezentowała grupa Biedronki i klasa 0a. Dzieci przygotowane przez panie i pięknie ubrane w specjalnie na ten cel zakupione stroje, zaprezentowały na scenie w Muszli koncertowej taniec z chustami. Szkołę natomiast reprezentowali uczniowie klasy 4b, którzy zatańczyli do skocznej muzyki, dzieci z oddziału 0b przedstawiające inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt.: „Rozrzutny wróbel”, Alicja Gołyska z klasy 5b, która pięknie zaśpiewała utwór Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat” oraz roztańczone uczennice klasy 3a w układzie tanecznym do piosenki „Waka, waka” Shakiry. Swoich kolegów na scenę zapraszał Stanisław Gajos pełniący rolę konferansjera.
Podczas całego pobytu w parku, uczniowie korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji, m.in. trampolin i dmuchanych zjeżdżalni.
Wszyscy wspaniale się bawili i z pewnością zapamiętają na długo ten kolorowy, ciepły i radosny dzień.