Wakacje z Szachami

Rozpoczęły się wyczekiwane przez dzieci wakacje. Jednak niektórzy uczniowie jeszcze nie rozstali się ze szkołą, gdyż w dniach: 26.06.23 r. – 30.06.23r. odbywały się zajęcia: WAKACJE Z SZACHAMI. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły, ponieważ takie zajęcia odbywały się tylko w dwóch placówkach w regionie radomskim.
Mali szachiści z PSP nr 2 w Przysusze zostali nagrodzeni za swoje liczne osiągnięcia w rywalizacji turniejowej. Ostatnim sukcesem był udział uczniów w wyjątkowym wydarzeniu, w IX TURNIEJU FINAŁOWYM 2023 ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, który odbył się 15.06.23 r. w Warszawie w Centralnym Ośrodku Sportu „Torwar”. W Turnieju Finałowym brało udział ponad 600 dzieci z klas I-III z niemal całej Polski. PSP nr 2 w Przysusze reprezentowało 18 uczniów. Drużyna PSP nr 2 w Przysusze zdobyła VI miejsce na 60 szkół. Uczennica klasy IIIb, Emilia Snoch odniosła spektakularny sukces – wywalczyła I miejsce w swojej grupie wiekowej.
WAKACJE Z SZACHAMI to bezpłatne zajęcia, które zostały zorganizowane przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. Celem tego przedsięwzięcia było wzbogacenie oferty edukacyjnej mazowieckich szkół oraz upowszechnianie gry w szachy.
W WAKACJACH Z SZACHAMI uczestniczyło 20 uczniów z klas młodszych z naszej szkoły. Zajęcia trwały pięć dni po pięć godzin dziennie. Był to czas wypełniony po brzegi grami, zabawami ruchowymi i stolikowymi – na świeżym powietrzu i w klasopracowniach, których nieodłącznym towarzyszem były szachy, a najważniejsza była dobra zabawa z rówieśnikami. Były też zajęcia z instruktorem szachowym z Polskiego Związku Szachowego, który zdradzał małym szachistom tajniki królewskiej gry. Zajęcia zakończyły się miniturniejem szachowym. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy WAKACJI Z SZACHAMI otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wdzięczni uczniowie podziękowali organizatorom tego przedsięwzięcia za możliwość udziału w ciekawej formie wypoczynku oraz dyrekcji szkoły za ogromne wsparcie w rozwijaniu szachowej pasji.