Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17.11.2023 r. nasza szkoła brała udział w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia – międzynarodowej akcji, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W tym dniu gry i zabawy z wykorzystaniem tabliczki mnożenia  zostały przeprowadzone na lekcjach matematyki. Do zabawy przystąpili uczniowie klas 3, 4, 5, 6, 7 i 8. W zabawie wykorzystano Karty Grabowskiego.
Wśród pracowników szkoły i uczniów przeprowadzono test ze znajomości tabliczki mnożenia. Za poprawne i bezbłędne odpowiedzi ustne i pisemne można było otrzymać tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie – w każdej chwili – kiedy patrzymy na zegarek, wybieramy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przyniosły  wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Cieszymy się, że to matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
W przygotowanie i oprawę tego wyjątkowego dnia włączyli się uczniowie, którzy pod okiem nauczycieli matematyki wykonali piękne plakaty prezentujące sposoby szybkiego zapamiętywania tabliczki mnożenia. Plakaty te zdobią korytarze szkolne umożliwiając wszystkim zapoznanie się  z tymi sposobami.
Gratulujemy Mistrzom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu tego matematycznego święta.
Koordynatorzy akcji:  nauczyciele matematyki w PSP nr 2 w Przysusze
(A.Włodarczyk, B. Karbownik, B. Gruchot, J. Bartos)