XLII Bieg Szlakiem Walk Hubalczyków

25 maja 2024 r. po raz 42. odbył się Bieg „Szlakiem Walk Hubalczyków”. Wydarzenie prowadzone przez naszego pana dyrektora, Marcina Fidosa, rozpoczęło się w parku w pobliżu szkoły. Wszystkich uczestników przywitał Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha, pan Adam Pałgan.
Tradycyjnie już w biegu wzięło udział wielu uczniów okolicznych szkół, po raz kolejny zagościli w Przysusze uczniowie ze szkoły w Dobromierzu oraz uczniowie z Borkowic. Swoich przedstawicieli miały oczywiście szkoły z terenu gminy Przysucha. Naszą szkołę reprezentowało 160 biegaczy, począwszy od dzieci z oddziałów przedszkolnych aż do nastolatków z klasy 8. Wielu z nich zdobywało punkty dla szkoły, przybiegając w pierwszej trzydziestce w swoich kategoriach. Nasi uczniowie kilkukrotnie zajęli też miejsca na podium. Nasi zwycięzcy to:
W kategorii: chłopcy – rocznik 2015 i młodsi na dystansie 600 m:
II miejsce: Mikołaj Prokopczyk, kl. IIa
III miejsce: Kuba Snoch, kl. IIb

W kategorii: dziewczęta – rocznik 2014 – 2013 na dystansie 600 m:
II miejsce: Hanna Nowosielska, kl. IIIb
III miejsce: Emilia Snoch, kl. IVb
W kategorii: chłopcy – rocznik 2014 – 2013 na dystansie 1000 m:
III miejsce: Jan Stępień, kl. IVb
W kategorii: chłopcy – rocznik 2012 – 2011 na dystansie 1500 m:
III miejsce: Adam Seta, kl. VIa.
Dyplomy najmłodszych uczestników XLII Biegu „Szlakiem Walk Hubalczyków” otrzymali również: Jan BogdańskiKarol Jankowski (rocznik 2019) z grupy Kaczuszki oraz Natalia Nowak, Nikodem Sionek, Leon Niziński (rocznik 2019), Bartosz TomczykArtur Sionek (rocznik 2018) z grupy Żabki. Dla naszych przedszkolaków był to szczególny dzień, pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Gratulujemy wszystkim przedszkolakom startu w tegorocznym biegu, wytrwałości, cierpliwości i wiary we własne siły!
Dzięki licznemu udziałowi w biegu oraz wspaniałym wynikom uczniów, nasza szkoła w generalnej klasyfikacji szkół biorących udział w biegu zajęła I miejsce!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak wspaniałe reprezentowanie szkoły, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.