Wiosenne wycieczki klas 4-8

„Inwestycja w podróże to inwestycja w siebie” – Matthew Karsten
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wyruszają poznawać Polskę. W świetnych humorach i doborowym towarzystwie podziwiają zabytki, kontemplują piękno polskiej przyrody lub korzystają z rozlicznych atrakcji oferowanych przez parki tematyczne.

18 czerwca uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą, panem Witoldem Gołyskim oraz panią Agnieszką Osuchowską i panią Ewą Kos – mamą uczennicy, wyruszyli do Radomia do parku trampolin oraz kina na film pt. W głowie się nie mieści 2.
Dzięki projekcji udali się do centrali umysłu 13-letniej Riley, dotychczas zawiadywanej przez Radość, Smutek, Odrazę i Strach. Do tych emocji niespodziewanie wkroczyły emocje wieku dojrzewania. Nadpobudliwie zapobiegliwa Obawa, ledwo sięgająca stołu Zazdrość, weredyczka Nuda i wiecznie rumiany Wstyd bez pardonu wyrzuciły stare emocje z centrum dowodzenia. A że od rewolucji do anarchii bywa niebezpiecznie blisko, stare – wbrew własnej woli tłumione – emocje czekał długi powrót do domu. 
Powrót do domu naszych uczniów przebiegł jednak sprawnie, dzięki Polskim Kolejom Państwowym.

13 czerwca uczniowie klasy 5b wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Lublina. Zwiedzając stolicę województwa lubelskiego, obejrzeli dziedziniec Zamku Lubelskiego, spacerowali uliczkami Starego Miasta, gdzie podziwiali Ratusz i piękne kamienice. Mieli okazję zwiedzić Wieżę Zamkową – donżon – na którą wspięli się, by podziwiać z jej tarasu widokowego panoramę miasta. Uczniowie zobaczyli również Archikatedrę Lubelską, a następnie udali się na spacer Podziemną Trasą Turystyczną, gdzie mieli okazję uczestniczyć w projekcji multimedialnej legendy o wielkim pożarze w Lublinie. Po opuszczeniu Starego Miasta przez piękną Bramę Krakowską, piątoklasiści ruszyli na Krakowskie Przedmieście, by zobaczyć tam figurę herbowego Koziołka i Nowy Ratusz.
Była to kolejna wycieczka naszych uczniów, która dostarczyła wiele pozytywnych emocji, wspomnień, a także wiedzy o naszym kraju.

29 maja 2024 r. na wycieczkę do Kazimierza Dolnego wyruszyli uczniowie klas: 5a i 5c wraz z wychowawczyniami. W czasie wycieczki zwiedzali zamek i wieżę strażniczą, spacerowali klimatycznymi uliczkami Kazimierza. Wspięli się także na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwiali panoramę miasta i okolic. Następnie udali się na spacer do wąwozu korzeniowego. Najważniejszym punktem programu był godzinny rejs statkiem po Wiśle. Na zakończenie wycieczki, piątoklasiści zwiedzili Rynek Kazimierza Dolnego, gdzie mieli możliwość zakupienia słynnych kogutów kazimierskich.

23 i 24 maja na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa wybrali się uczniowie klas siódmych. Program obejmował zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, w ramach którego uczniowie nie tylko podziwiali niezwykłe, wyrzeźbione w soli ogromne sale i piękne rzeźby, ale także wzbogacili się o wiedzę dotyczącą wydobycia soli, a w Muzeum Żup Solnych mogli oglądać przeróżne maszyny służące do jej wydobywania. Znaczną część wycieczki stanowiło poznawanie Krakowa i jego zabytków. Siódmoklasiści weszli na Kopiec Kościuszki, z którego podziwiali panoramę miasta, zwiedzili wspaniałą Katedrę Wawelską, gdzie poszerzyli swoją wiedzę historyczną, weszli na wieżę, w której znajduje się Dzwon Zygmunta oraz odwiedzili groby królów i innych znanych Polaków.
Następnie ruszyli na spacer po urokliwym Krakowie, zwiedzili Sukiennice oraz Rynek Główny i jego okolice.
Zmęczeni, lecz we wspaniałych humorach i z mnóstwem wspomnień, wrócili do domów.

Klasy szóste i ósme 22 maja wzięły udział w jednodniowym wyjeździe do Radomia. Uczniowie spędzili aktywnie czas na terenie Parku Trampolin Sky Jump oraz w radomskim kinie Helios obejrzeli film o tematyce fantastyczno-przygodowej pt. „Supersiostry”, który opowiada o dwóch siostrach posiadających nadnaturalne moce.
Dodatkową atrakcją wycieczki był również środek lokomocji – pociąg.

26 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 4a i 4b, pod opieką swoich wychowawców, wyruszyli na fascynującą wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Celem wyjazdu było poznanie dziedzictwa kulturowego Polski, jej bogatej historii oraz przyrody.
Podróżnicza przygoda czwartoklasistów rozpoczęła się od zwiedzenia Jaskini Raj, jednego z najbardziej znanych i pięknych obiektów przyrodniczych w Polsce. Zachwycające formacje naciekowe i interesujące opowieści przewodnika sprawiły, że to miejsce na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Kolejnym punktem programu był Park Legend w Nowej Słupi, gdzie uczniowie przenieśli się w magiczny świat świętokrzyskich legend i mitów. Interaktywne ekspozycje oraz ciekawie opowiedziane historie przybliżyły im dawne wierzenia i tradycje regionu.
Następnie, w towarzystwie pani przewodnik, czwartoklasiści wyruszyli na teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Drogą pątników, zmierzających do relikwii Drzewa Krzyża Świętego, dotarli na szczyt Góry Świętego Krzyża. Tam, w klasztorze powstałym na początku XI wieku, zwiedzili Muzeum Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Szczególne wrażenie wywarła na uczniach kaplica Oleśnickich, gdzie mieli oni okazję zobaczyć relikwiarz z cząstkami Drzewa Krzyża Świętego.
Na zakończenie dnia odbył się krótki spacer po gołoborzach, skąd podziwiano wspaniałe widoki na Łysogóry. Wycieczka była niezwykle pouczająca i pełna niezapomnianych wrażeń.