X Turniej Finałowy 2024 w ramach projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Finałowym ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Wydarzenie organizowane jest przez Polski Związek Szachowy. Tegoroczna edycja odbyła się 10.06.24 r. w Warszawie w Centralnym Ośrodku Sportu „Torwar”.
X Turniej Finałowy 2024 zgromadził 679 małych szachistów niemalże z całej Polski.
Na wszystkich uczniach nieopisane wrażenie zrobiła ogromna hala sportowa witająca hasłem „Tu rodzą się zwycięzcy”, gdzie ustawiono ponad 11 tysięcy bierek na 350 szachownicach.
Naszą szkołę reprezentowało osiemnaścioro uczniów przygotowanych przez panie: Bożenę Bombę i Małgorzatę Sobczak.
Z klasy 1a:
Kaja Grudzień, Natalia Widawska Michał Kopijek.
Z klasy 1b:
Zuzanna Dymska i Kacper Wojtunik.
Z klasy 1c:
Łucja Mróz i Aleksander Jędrzejczak.
Z klasy 2a:
Wiktoria Mundzik, Stanisław Gołąbek Mikołaj Prokopczyk.
Z klasy 2b:
Wiktoria Cieślik, Miłosz Konopka i Kuba Snoch.
Z klasy 3b:
Aleksandra Cieślik, Agnieszka Wysokińska, Oskar Dziakiewicz, Jan Woźniak i Danylo Zorenko.
Każdy uczeń rozegrał siedem partii. Choć każdej z nich towarzyszyły wielkie emocje, mali szachiści zawsze przestrzegli zasad królewskiej gry. Dzięki ambitnej, zaciętej walce na szachownicy, drużyna z naszej szkoły odniosła duży sukces, zdobyła VIII miejsce na 69 startujących drużyn.
Wszyscy uczestnicy X Turnieju Finałowego 2024 otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, gdyż udział w tak doniosłym wydarzeniu jest ogromnym wyróżnieniem dla każdego zawodnika.
Największym, wyjątkowym osiągnięciem reprezentantów PSP nr 2 w Przysusze, było zdobycie I miejsca przez Kubę Snocha, który wygrał wszystkie partie i pokonał 181 zawodników w swojej grupie wiekowej. W nagrodę otrzymał złoty medal, puchar, dyplom i upominek rzeczowy.


Wszyscy mali szachiści reprezentujący naszą szkołę doświadczyli ciekawych przeżyć oraz satysfakcji z udziału w tym wydarzeniu.
Gratulujemy wszystkim uczniom.
Życzymy im dalszych sukcesów w rozgrywkach szachowych.