Najlepsi z najlepszych – sukcesy naszych szachistów

14 i 15 maja 2026 r. w Radomiu odbył się dwudniowy Turniej Szachowy w ramach projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, organizowany przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Uczestnicy mieli okazję przeżyć wiele emocjonujących chwil oraz sprawdzić swoje umiejętności szachowe.
W pierwszym dniu rywalizowali uczniowie klas 5–7.
Naszą szkołę reprezentowali:

  1. Adam Sapieja – kl. 5a
  2. Oskar Dziakiewicz – kl. 5b
  3. Filip Próchnicki – kl. 6a
  4. Jan Stępień – kl. 6b
  5. Adam Wysokiński – kl. 7b
  6. Martyna Rajkowska – kl. 7c

Najlepsze wyniki osiągnęli:

  1. Filip Próchnicki – I miejsce
  2. Martyna Rajkowska – II miejsce
  3. Oskar Dziakiewicz – III miejsce
  4. Adam Wysokiński – III miejsce

W drugim dniu rywalizowali uczniowie klas 2–4.
Naszą szkołę reprezentowali:

  1. Jan Szymczyk – kl. 2a
  2. Marcin Urban – kl. 2b
  3. Filip Jankowski – kl. 3a
  4. Natalia Widawska – kl. 3a
  5. Mikołaj Prokopczyk – kl. 4a
  6. Wiktoria Mundzik – kl. 4b

Zwycięzcami zostali:

  1. Jan Szymczyk – I miejsce
  2. Natalia Widawska – I miejsce
  3. Mikołaj Prokopczyk – I miejsce
  4. Marcin Urban – II miejsce
  5. Wiktoria Mundzik – III miejsce

Laureaci otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz pasję do szachów. Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem naszych szachistów jest pani Małgorzata Sobczak.