W dniach 14 i 18 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową.
W pierwszym i drugim terminie do egzaminu przystąpiło 58 uczniów klas IV–VII.
Test teoretyczny składał się z 25 pytań. Zagadnienia dotyczyły:
- przepisów ruchu drogowego,
- znaków i sygnałów drogowych,
- zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
- udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Egzamin praktyczny był nieodłącznym elementem procesu zdobywania uprawnień do poruszania się rowerem po drogach publicznych. Część praktyczna obejmowała obsługę techniczną roweru oraz sprawdzenie umiejętności jazdy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Egzamin zdało 44 uczniów PSP nr 2 w Przysusze.
Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć swoje pierwsze „prawo jazdy”.