Egzamin na kartę rowerową

W dniach 14 i 18 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową.
W pierwszym i drugim terminie do egzaminu przystąpiło 58 uczniów klas IV–VII.
Test teoretyczny składał się z 25 pytań. Zagadnienia dotyczyły:

  • przepisów ruchu drogowego,
  • znaków i sygnałów drogowych,
  • zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
    Egzamin praktyczny był nieodłącznym elementem procesu zdobywania uprawnień do poruszania się rowerem po drogach publicznych. Część praktyczna obejmowała obsługę techniczną roweru oraz sprawdzenie umiejętności jazdy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
    Egzamin zdało 44 uczniów PSP nr 2 w Przysusze.
    Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć swoje pierwsze „prawo jazdy”.