23 maja odbył się XLIV Bieg „Szlakiem Walk Hubalczyków”. W tegorocznej edycji biegu uczestniczyło 476 uczestników z 7 szkół podstawowych, którzy rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych. Nasza szkoła reprezentowana była przez około 120 zawodników, z których wielu osiągnęło wspaniałe wyniki. W rezultacie ich wielkiego wysiłku PSP nr 2 zdobyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych.
Cieszy również fakt, iż w biegu uczestniczyła liczna grupa przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 3.
Nasi uczniowie na podium to:
W kategorii: dziewczęta – rocznik 2017 i młodsze na dystansie 600 m:
I miejsce: Lena Nowosielska, kl.IIb
III miejsce: Aleksandra Łabędzka, kl. Ic
W kategorii: chłopcy – rocznik 2017 i młodsi na dystansie 600 m:
III miejsce: Jan Szymczyk, kl.IIa
W kategorii: chłopcy – rocznik 2016 – 2015 na dystansie 1000 m:
I miejsce: Mikołaj Prokopczyk, kl. IVa
II miejsce: Miłosz Konopka, kl. IVb
W kategorii: chłopcy – rocznik 2012 – 2011 na dystansie 1500 m:
III miejsce: Kacper Wołynkiewicz, kl. VIIIa
Serdecznie gratulujemy wszystkim biegnącym, a szczególnie zwycięzcom w poszczególnych kategoriach.