Wiosenne wycieczki – klasy IV – VIII

 Wiosenna aura zachęca do wyjścia poza szkolne mury, dlatego wielu uczniów wraz ze swoimi wychowawcami wybiera się w tym czasie na wycieczki.

2 czerwca 50 uczniów klas 7a, 7b i 7c wraz z wychowawczyniami uczestniczyło w wycieczce do Sandomierza.
Podczas pobytu zwiedzili Historyczny Zespół Architektoniczno-Krajobrazowy, obejmujący Katedrę, Zamek oraz Bramę Opatowską, z której tarasu widokowego podziwiali panoramę miasta i okolic. Odwiedzili również Rynek ze słynną studnią oraz Ucho Igielne. Uczniowie przeszli podziemną trasą turystyczną, a następnie zwiedzili muzeum „Świat Ojca Mateusza”.
Na zakończenie wycieczki, po spacerze Wąwozem Królowej Jadwigi, udali się na przystań, skąd wyruszyli w rejs po Wiśle.
W trakcie wyjazdu poznali historię miasta, liczne ciekawostki, legendy oraz informacje o interesujących miejscach regionu.
Uczniowie wrócili z wycieczki bogatsi o wiedzę z zakresu historii, geografii, przyrody i szeroko rozumianej kultury, a także zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

28 maja czwartoklasiści wyruszyli do Łodzi, gdzie odwiedzili ogród zoologiczny oraz słynne Orientarium. Uczniowie mogli zobaczyć wiele gatunków zwierząt, których nie można spotkać w naturze w Polsce, a także mieli okazję obserwować kąpiel słoni. Niewątpliwą atrakcją były kapibary, które od pewnego czasu cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci.
Po dawce emocji związanych z obserwacją zwierząt przyszedł czas na odrobinę historii. Czwartoklasiści udali się do Muzeum Manufaktury, gdzie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wielu informacji na temat powstania Łodzi, a przede wszystkim rozwoju przemysłu włókienniczego na jej terenie. Mieli także możliwość zobaczenia, jak pracują maszyny włókiennicze, oraz podziwiania panoramy miasta z tarasu znajdującego się na dachu budynku muzeum. Po wizycie w muzeum uczniowie wraz z opiekunami udali się na krótki spacer po terenie Manufaktury i obejrzeli wspaniały pałac należący niegdyś do jej założyciela, Izraela Poznańskiego.
W każdym z odwiedzonych miejsc uczniowie mieli okazję zakupić pamiątki.
Wycieczka, która upłynęła w bardzo dobrej atmosferze, oprócz walorów edukacyjnych miała także na celu integrację uczniów.

5 maja 2026 r. na wycieczkę do Kazimierza Dolnego wyruszyli uczniowie klas 6a i 6b wraz z wychowawcami. W czasie wycieczki zwiedzali zamek i wieżę strażniczą oraz spacerowali klimatycznymi uliczkami Kazimierza. Wspięli się także na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwiali panoramę miasta i okolic. Najważniejszym punktem programu był godzinny rejs statkiem po Wiśle. Na zakończenie wycieczki szóstoklasiści zwiedzili Rynek Kazimierza Dolnego, gdzie mieli możliwość zakupu słynnych kogutów kazimierskich.