Wiosenne wycieczki – klasy IV – VIII

 Wiosenna aura zachęca do wyjścia poza szkolne mury, dlatego wielu uczniów wraz ze swoimi wychowawcami wybiera się w tym czasie na wycieczki.

2 czerwca 50 uczniów klas 7a, 7b i 7c wraz z wychowawczyniami uczestniczyło w wycieczce do Sandomierza.
Podczas pobytu zwiedzili Historyczny Zespół Architektoniczno-Krajobrazowy, obejmujący Katedrę, Zamek oraz Bramę Opatowską, z której tarasu widokowego podziwiali panoramę miasta i okolic. Odwiedzili również Rynek ze słynną studnią oraz Ucho Igielne. Uczniowie przeszli podziemną trasą turystyczną, a następnie zwiedzili muzeum „Świat Ojca Mateusza”.
Na zakończenie wycieczki, po spacerze Wąwozem Królowej Jadwigi, udali się na przystań, skąd wyruszyli w rejs po Wiśle.
W trakcie wyjazdu poznali historię miasta, liczne ciekawostki, legendy oraz informacje o interesujących miejscach regionu.
Uczniowie wrócili z wycieczki bogatsi o wiedzę z zakresu historii, geografii, przyrody i szeroko rozumianej kultury, a także zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

no images were found

28 maja czwartoklasiści wyruszyli do Łodzi, gdzie odwiedzili ogród zoologiczny oraz słynne Orientarium. Uczniowie mogli zobaczyć wiele gatunków zwierząt, których nie można spotkać w naturze w Polsce, a także mieli okazję obserwować kąpiel słoni. Niewątpliwą atrakcją były kapibary, które od pewnego czasu cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci.
Po dawce emocji związanych z obserwacją zwierząt przyszedł czas na odrobinę historii. Czwartoklasiści udali się do Muzeum Manufaktury, gdzie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wielu informacji na temat powstania Łodzi, a przede wszystkim rozwoju przemysłu włókienniczego na jej terenie. Mieli także możliwość zobaczenia, jak pracują maszyny włókiennicze, oraz podziwiania panoramy miasta z tarasu znajdującego się na dachu budynku muzeum. Po wizycie w muzeum uczniowie wraz z opiekunami udali się na krótki spacer po terenie Manufaktury i obejrzeli wspaniały pałac należący niegdyś do jej założyciela, Izraela Poznańskiego.
W każdym z odwiedzonych miejsc uczniowie mieli okazję zakupić pamiątki.
Wycieczka, która upłynęła w bardzo dobrej atmosferze, oprócz walorów edukacyjnych miała także na celu integrację uczniów.

no images were found

5 maja 2026 r. na wycieczkę do Kazimierza Dolnego wyruszyli uczniowie klas 6a i 6b wraz z wychowawcami. W czasie wycieczki zwiedzali zamek i wieżę strażniczą oraz spacerowali klimatycznymi uliczkami Kazimierza. Wspięli się także na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwiali panoramę miasta i okolic. Najważniejszym punktem programu był godzinny rejs statkiem po Wiśle. Na zakończenie wycieczki szóstoklasiści zwiedzili Rynek Kazimierza Dolnego, gdzie mieli możliwość zakupu słynnych kogutów kazimierskich.