29 września – Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony przez Polską Izbę Książki we wrześniu 2001 roku, cztery miesiące po inauguracji fundacyjnej kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Temat głośnego czytania został wówczas dostrzeżony i nagłośniony w naszym kraju.  Data nie jest przypadkowa, ponieważ 29 września urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Joanna Papuzińska.
Nadrzędnym celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
W tym roku w naszej szkole swoim młodszym kolegom na głos czytali uczniowie klasy 6a: Laura Cendrowska, Wiktoria Jarosińska, Zuzanna Gruszczyńska i Jan Kinas wraz z opiekunami, paniami: Ewą Kanią i Joanną Babicką (budynek przy ul. Skowyry) oraz uczniowie klasy 8a i 8b: Gabriela Wojtunik, Weronika Trochim, Maciej Grabiński i Filip Dubaj z panią Anną Jedlińską (budynek przy ul. Warszawskiej).
Uczniowie klas młodszych wysłuchali wierszy: Stefek Burczymucha Marii Konopnickiej, O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci, Zosia Samosia, Okulary oraz Słoń Trąbalski Juliana Tuwima, a także Tydzień, LeńSamochwała Jana Brzechwy. Dzieci obejrzały również inscenizację teatralną do książki „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, czytanej przez panią dyrektor.
Mamy nadzieję, że przygotowane w tym dniu atrakcje przyczynią się do wzrostu aktywności czytelniczej naszych uczniów.