Kaczuszki i Biedronki na wycieczce

16 czerwca dzieci z grupy Kaczuszki, a 23 czerwca dzieci z grupy Biedronki wybrały się na przedszkolną wycieczkę – do Zagrody „Alpaka” w Cukrówce. Celem wycieczki było zaciekawienie naszych podopiecznych otaczającą naturą oraz nauka szacunku i wrażliwości dla żywych stworzeń, a także kształtowanie kompetencji społecznych. Dzieci najpierw zapoznały się z zasadami, jakie panują w zagrodzie. Przedszkolaki wysłuchały krótkiej prelekcji na temat milusińskich: alpak, kóz i królików i dowiedziały się, że alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta o miękkim futerku, które wywołują uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych, pozwalają się zrelaksować i dostarczają wytchnienia. Każdy przedszkolak miał możliwość poobserwować, pogłaskać i  nakarmić zwierzątka.  Kolejnym etapem wycieczki były przygotowane animacje: przeciąganie liny, rzut do celu oraz skoki w workach. Dodatkową atrakcją dla dzieci były również: dmuchana zjeżdżalnia, trampolina oraz swobodna zabawa przedszkolaków w zagrodzie. Na zakończenie wycieczki chłopcy zrobili sobie tatuaże, a dziewczynki kolorowe warkoczyki. Był to dla dzieci niezapomniany dzień pełen wrażeń!