Bezpieczna droga do szkoły

Kiedy przejść chcesz przez ulicę,
musisz poznać tajemnicę:
na chodniku przystań bokiem,
popatrz w lewo bystrym okiem,
skieruj w prawo wzrok sokoli,
znów na lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna, więc swobodnie
mogą po niej przejść przechodnie!

24 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Przysusze. Tematem pogadanki była Bezpieczna droga do szkoły i do domu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 i oddziału przedszkolnego.
Nasi wychowankowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedzieli się również, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, korzystać z sygnalizacji świetlnej, poruszać się rowerem i podróżować samochodem. Przestrzegano również przed zabawami w pobliżu jezdni, mówiono o konieczności używania elementów odblaskowych po zmroku – dzięki nim pieszy i rowerzysta są widoczni na drodze. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty.
Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze naszych uczniów do i ze szkoły.