Dzień Edukacji Narodowej – akademie

11 października w obu budynkach naszej szkoły odbyły się uroczyste akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas których uczniowie wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom za trud, zaangażowanie i codzienną pracę.
Na ulicy Skowyry akademię rozpoczęli uczniowie klasy 3a – Pola Cendrowska, Stanisław Gołąbek i Aleksander Grusiecki. W pełnej wzruszeń atmosferze przedszkolaki oraz uczniowie klas 1–3 śpiewali piosenki i recytowali wiersze, wyrażając podziękowania za naukę i opiekę, jaką otrzymują każdego dnia. Występy dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych emocji. Szczególną atrakcją był dynamiczny występ uczniów klasy 2a, którzy zaprosili publiczność do wspólnego tańca w rytm energicznego rock and rolla. To radosne zakończenie akademii wywołało szerokie uśmiechy na twarzach nauczycieli i uczniów.
Na ulicy Warszawskiej uczniowie także dziękowali nauczycielom prezentując wiersze i piosenki. Klasa 2c zaśpiewała piosenkę „Bukiet serc”, a klasa 3b wykonała utwór „Nauczyciel mądra głowa”. Program wzbogaciły elementy humorystyczne w tym „przyśpiewka” szkolna na melodię „Hej, sokoły” w wykonaniu Tosi Piechoty oraz zabawne scenki o szkolnych perypetiach: „Zwykłe dzieci” przygotowane przez klasę 3b, „Klasówka” od klasy 5b, „Brat i siostra” w interpretacji Karoliny Janus i Jana Kinasa, a także „Reporter” i „Ziółka” wystawione przez uczniów z klas 6b i 6c. Na zakończenie Piotr Szymczyk rozgrzał publiczność, zapraszając do wspólnego śpiewania piosenki „Wsiąść do pociągu”.
Na zakończenie obu akademii Pan Dyrektor Marcin Fidos podziękował nauczycielom za wkład w przygotowanie uroczystości oraz złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Przekazał także zgromadzonym życzenia Burmistrza Gminy i Miasta Przysucha.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i niezapomniane występy, a naszym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z pracy!