Szlachetna Paczka 2021

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolska akcja niesienia pomocy, o której słyszał chyba każdy Polak. Czas zbliżających się świąt to dla większości z nas radosne oczekiwanie i mnóstwo przygotowań. Czas kupowania prezentów i planowania chwil spędzonych z rodziną. Nie dla każdego jednak jest to czas szczęśliwy. Są wśród nas osoby, których sytuacja materialna nie pozwala na snucie wspaniałych planów, które nawet w tych radosnych dniach myślą o tym, jak podołać codziennym wydatkom. I to właśnie na pomoc tym ludziom ruszają wolontariusze Szlachetnej Paczki. W tym roku pod hasłem „Lubię ludzi” chcą nieść radość i nadzieję do ich domów. Ale wolontariusze sami nie daliby rady zaspokoić wszystkich potrzeb objętych pomocą rodzin. Co roku zwracają się więc do wszystkich ludzi o dobrych sercach, by wsparli akcję.
W Zespole Placówek Oświatowych pomagamy często i bardzo chętnie. Po raz kolejny więc bez wahania podjęliśmy się udziału w Szlachetnej Paczce. Koordynacją zbiórki zajął się Samorząd Uczniowski oraz pedagog szkolny. Zaangażowanie przedszkolaków, uczniów, ich rodziców, dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Po niespełna dwóch tygodniach zbiórki w Samorządowym Przedszkolu nr 3 i Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 zgromadziliśmy niemal wszystkie potrzebne wybranej rodzinie produkty. Pozostałe przygotowała firma JanPol, Weronika Janczyk, do której dołączyliśmy by wesprzeć rodzinę.
Po raz kolejny społeczność Zespołu Placówek Oświatowych śpiewająco zdała egzamin z empatii – umiejętności, w którą pragniemy wyposażyć wszystkich naszych podopiecznych, by w przyszłości kontynuowali oni piękną ideę pomagania potrzebującym. Wierzymy, że obok wiedzy jest to najcenniejsze, co mogą zapamiętać i wynieść z murów szkolnych.
Przekazanie paczki nastąpiło 11 grudnia. Z relacji wolontariuszy wiemy, że obdarowana rodzina nie kryła łez wzruszenia.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za serce i zaangażowanie.