Światowy Dzień Zdrowia

5 kwietnia w grupie Kaczuszki świętowano ten dzień. Aby przybliżyć jego ideę dzieciom, do przedszkola zaproszony został wyjątkowy gość: pielęgniarka – pani mgr Edyta Tonia – mama dziewczynki z grupy. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoją wiedzę na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachowywać zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani Edyta zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy – stetoskop, ciśnieniomierz, termometr i strzykawki oraz wyjaśniła, do czego służą. Ochotnicy wcielili się w rolę pielęgniarki i słuchając instruktażu pani Edyty, udzielały pomocy sobie nawzajem. Dzieci pod okiem fachowca mierzyły sobie ciśnienie, badały puls oraz asystowały pani Edycie podczas zakładania kroplówki. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty: naklejki „dzielnego pacjenta”, balony oraz strzykawki. Na zakończenie dzieci podziękowały pani pielęgniarce za odwiedziny i ciekawą lekcję.