Dbajmy o zwierzęta!

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Z inicjatywy uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim od zaakcentowania tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły i przedszkola  rozpoczęli dwutygodniową akcję zbierania karmy, koców, poduszek, ręczników i zabawek dla bezdomnych psów z terenu Przysuchy i okolic.
W poniedziałek – 4 października – uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszowe zwierzaki. Tego dnia podkreślaliśmy jak ważne w życiu człowieka są zwierzęta. Towarzyszą nam w naszej codzienności, nierzadko wywołując uśmiech na naszych twarzach.  Bardzo często są terapeutami, pozwalają wygrywać ze stresem oraz pokonywać różnego rodzaju lęki. Dlatego też człowiek powinien dbać o zwierzęta, zapewniać im regularne posiłki, schronienie i bezpieczeństwo. Niestety, przy okazji Światowego Dnia Zwierząt uczniowie rozmawiali ze swoimi wychowawcami również o problemie bezdomności wśród takich zwierząt jak psy i koty. Ponieważ na naszym terenie ten problem jest obecny, kontynuacją obchodów Dnia Zwierząt była zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla przysuskiego Przytuliska oraz Zacisznego Tymczasu, w których bezdomne psy znajdują schronienie i otrzymują potrzebną opiekę.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu przedszkolaków, uczniów szkoły, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola udało się zebrać bardzo dużo karmy suchej i mokrej, a także innych przydatnych rzeczy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w zbiórce za wielkie serce. Nasza wspólna akcja na pewno sprawi, że bezdomniakom łatwiej będzie  przetrwać zimę.