Każdy może zostać Świętym Mikołajem – podsumowanie akcji charytatywnej

Szkolne Koło PCK Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką pani Doroty Głogowskiej we współpracy z Samorządem Uczniowskim po raz kolejny przeprowadziło akcję charytatywną – zbiórkę artykułów dla Domu Małego Dziecka w Łodzi. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz, akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Stało się tak dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i rodziców. W akcji uczestniczyły przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 3 oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych przy szkole i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.
Zbieraliśmy produkty, których według opiekunów z Domu Dziecka, potrzeba było najbardziej. Przynoszono artykuły spożywcze (słodycze, płatki, dżemy, soki) oraz artykuły higieniczne (chusteczki, ręczniki). Dodatkowe środki na zakup niezbędnych produktów uzyskano dzięki zorganizowanemu kiermaszowi ciast i innych słodkości. W ich przygotowanie zaangażowało się wielu rodziców oraz uczniów. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a zakupione przekąski dodatkowo umiliły dzień kupującym.
Zebrano ponad 200 kg produktów, które 16 grudnia dostarczone zostały do łódzkiego ośrodka. Było to możliwe dzięki uprzejmości pana Adama Głogowskiego, który zapewnił transport.
Dyrekcja i podopieczni Domu Małego Dziecka serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w tę szlachetną akcję. Pomoc przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli, a także pracowników administracji i obsługi naszej placówki oraz pracowników Przysuskiej Administracji Oświaty wywołała wiele radości i wzruszeń. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze wspólne przedsięwzięcie, bo nie ma nic piękniejszego i bardziej satysfakcjonującego niż uśmiech dziecka.