27 marca – Międzynarodowy Dzień Teatru

Z życiem jak ze sztuką w teatrze: ważne nie jak długo trwa, ale jak zagrana. /Seneka Młodszy/

W powyższej grafice udostępnionej za zgodą autorki możemy poczytać o osobach, które pracują w teatrze. Uczą się o tym dzieci, szczególnie w klasie 2. Na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej przygotowały także kukiełki oraz opracowały zasady zachowania się w teatrze. Z okazji Dnia Teatru przedszkolaki i uczniowie klas młodszych obejrzeli przedstawienie pt. „Przygody wesołego Sindbada żeglarza”, a uczniowie klas czwartych i piątych „Legendy Orła Białego”. Te spektakle Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa odbyły się w Domu Kultury w Przysusze. Dzieci żywiołowo uczestniczyły w przedstawieniach i z pewnością ich kompetencje kulturalne w zakresie odbioru sztuki i zachowania się w teatrze wzrosły.