Rowerowy Zlot Gwieździsty

Rowerowy Zlot Gwieździsty to cykliczna impreza plenerowa, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodzieży szkolnej z terenu Związku Gmin Radomka. 16 czerwca odbyła się już osiemnasta edycja tego rajdu i, jak co roku, wzięła w niej również udział grupa entuzjastów rowerowej jazdy z naszej szkoły. 15-osobowa reprezentacja starszych klas pod opieką pana Krzysztofa Kacperskiego i pana Wojciecha Norka szczęśliwie dotarła nad zalew w Domaniowie, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji.
Organizatorzy rajdu zapewnili gorący posiłek, liczne konkursy z ciekawymi nagrodami, a także pokazy akrobatyki rowerowej. Młodzież mogła również obejrzeć wystawę zabytkowych rowerów oraz wysłuchać prelekcji na temat bezpiecznej jazdy rowerem. Nasza dzielna młodzież pokonała 50-kilometrowy dystans bez niebezpiecznych incydentów. Mimo trudu i zmęczenia wszyscy zgodnie zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnym rajdzie.