Jesienne wycieczki

Podróże kształcą. To powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonują się uczniowie naszej szkoły. Sezon jesiennych wycieczek w naszej placówce rozpoczęto.
Dnia 19.10.2023 r. klasa 5b pod opieką wychowawczyni, p. Katarzyny Wójcik oraz pani Bogusławy Karbownik wyruszyła na wycieczkę klasową w Góry Świętokrzyskie. Zwiedzanie rozpoczęto od Nowej Słupi, gdzie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć figurę kamiennego Pielgrzyma i przejść Traktem Królewskim  na Święty Krzyż. Tam zwiedzali klasztor Świętego Krzyża oraz Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Następnie przejechano do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, obiektu promującego nowoczesną komunikację naukową. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku królewskiego w Chęcinach oraz próba wypatrzenia tam legendarnej Białej Damy.

20.10.2023 r. klasa 3b odwiedziła Łódź. Po zabawach i eksperymentach w EC1 przy Ulicy Żywiołów dzieci wraz z wychowawczynią, p. Marią Bombą odwiedziły zoo, gdzie pod opieką edukatorki poznały wiele ciekawostek na temat przebywających tam zwierząt.
Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

25.10 uczniowie klas szóstych zwiedzili Krzemionki Opatowskie, a także Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie i uczestniczyli w warsztatach rękodzieła.