Rekolekcje wielkopostne

Słowo rekolekcje pochodzi ze średniowiecznej łaciny i oznacza wewnętrzne skupienie. Aktualnie w Kościele katolickim wyróżnia się różne rodzaje rekolekcji, m.in. wielkopostne, które od wieków mają wyjątkowe znaczenie dla katolików. W naszej szkole w tym roku rekolekcje przeprowadzili ksiądz Damian Janiszewski i ksiądz Kamil Florczak. Księża rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o istocie świąt Wielkanocnych, o tym, jak ważne jest, aby się do tych świąt odpowiednio przygotować. Rekolekcjoniści interpretowali wraz z uczniami wersety Pisma Świętego, tworzyli także wspólnie Apteczkę Młodego Katolika oraz modlili się i śpiewali piosenki religijne. Mamy nadzieję, że ten czas ubogacił naszych uczniów i pozwoli im w sposób wartościowy przeżyć zbliżającą się Wielkanoc.