Dzień bez plecaka

Początek kwietnia to tradycyjnie okazja do żartów. Przede wszystkim z powodu Prima Aprilis, ale również rozpoczynającej się wiosny. W tym roku 1 kwietnia spędzaliśmy w domach z rodzinami i prawdopodobnie kultywowaliśmy tradycję Lanego Poniedziałku, zwanego również Śmigusem Dyngusem.
Po powrocie do szkoły po przerwie świątecznej uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim zaproponowali kolegom udział w zabawie, która w poprzednich latach zyskała ich sympatię – Dzień bez Plecaka. W tym roku wzięli w nim udział także uczniowie klas 1-3. Chętni do zabawy uczniowie przynieśli do szkoły wszystkie potrzebne podręczniki, zeszyty i przybory, ale nie spakowali ich jak co dzień do plecaka, tylko w walizki, torebki, worki lub koszyki. Wśród najzabawniejszych „opakowań” znalazły się deskorolki, kontenerki dla zwierząt, kaski motorowerowe, a nawet szuflada czy drukarka!
Fantazja naszych uczniów jest nieograniczona.