Szkolne koło PCK ekologicznie

Kwiecień jest miesiącem, w którym szczególnie zwracamy uwagę na kwestię ochrony naszej planety. W związku z tym szkolne koło PCK, pod opieką pani Doroty Głogowskiej, przeprowadziło w Samorządowym Przedszkolu nr 1 w Przysusze oraz w naszej szkole – w oddziałach przedszkolnych: Żabki i 0b – wyjątkowe zajęcia związane z promocją Dnia Ziemi oraz ekologicznego zachowania.
Uczennice klas szóstych rozpoczynały każdą prowadzoną lekcję od rozmowy na temat znaczenia dbania o naszą planetę oraz o tym, jak duży wpływ na środowisko mogą mieć małe codzienne działania. Dzieci dowiedziały się, dlaczego segregacja odpadów oraz oszczędzanie wody i energii są tak ważne dla naszej planety.
Następnie przedszkolaki oglądały krótkie przedstawienia promujące zachowania ekologiczne.
Nie zabrakło również zabaw edukacyjnych, podczas których dzieci miały możliwość zgłębienia wiedzy na temat różnorodności życia na Ziemi oraz ochrony zwierząt i ich naturalnych siedlisk. Poprzez zabawę i interakcję dzieci mogły lepiej zrozumieć, jak ich codzienne wybory mogą wpływać na środowisko oraz jak mogą stać się ważnym elementem w procesie rozwiązywania problemów ekologicznych.
Zajęcia przeprowadzone przez uczniów ze szkolnego koła PCK były nie tylko edukacyjne, ale także pełne zabawy i radości z odkrywania nowych rzeczy. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zachęci przedszkolaki oraz ich rodziny do podejmowania bardziej świadomych i ekologicznych działań na co dzień, byśmy wszyscy mogli wspólnie dbać o naszą planetę.