Przedszkolne wycieczki

Drzwi otwarte, zapraszamy, już za chwilę odjeżdżamy.
Będą kręcić się kółeczka, autobusem jest wycieczka.

18 czerwca przedszkolaki z grupy Kaczuszki były na wycieczce w Kompleksie Świętokrzyska Polana w miejscowości Chrusty w pobliżu Kielc. Pierwszym punktem wycieczki były wielkie akwaria Oceanika ze zwierzętami wodnymi z całego świata. Kolejnym punktem były warsztaty plastyczne: Przedszkolaki wykonały żabki z papierowego talerzyka i udekorowały je kolorowym papierem. Ostatnim punktem wycieczki była Kraina Zabawydmuchane zjeżdżalnie oraz karuzela i krótki spacer po Parku Miniatur. Był to niesamowity, pełen wrażeń dzień. Po wszystkich aktywnościach i atrakcjach zmęczone, ale szczęśliwe Kaczuszki zjadły obiad i wróciły do przedszkola.

Dzieci z grupy Misie tego samego dnia wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw Nikuś w Opocznie. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja grupy, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci, ale także stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. tuneli, zjeżdżalni, basenu z kulkami. Wspólnie budowały obiekty z dużych klocków. Zadowolone, nieco zmęczone, ale pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.