OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

To nie żadna tajemnica,
że przedszkole nas zachwyca.
Każde dziecko o tym wie,
że w przedszkolu super jest!
20 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Edukacja przedszkolna jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka. Wspomaga dziecko we wszystkich rodzajach aktywności: społecznej, językowej, poznawczej, artystycznej, ruchowej oraz zdrowotnej. Umożliwia dziecku optymalny start do podjęcia nauki w szkole. Uczy tolerancji, akceptacji, kreatywności, cierpliwości oraz samodzielności. Przedszkole uczy dziecko czerpać radość z relacji z rówieśnikami i dorosłymi.  Z okazji tego ważnego dla dzieci dnia czekało na nie wiele atrakcji przygotowanych przez wychowawczynie. Rano przedszkolaki ze wszystkich grup zebrały się na sali gimnastycznej i uroczyście odśpiewały piosenkę pt.: „W przedszkolu super jest!”. Pani Katarzyna Gawryś – wychowawczyni grupy Krasnoludków w imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników naszej placówki życzyła dzieciom radosnych dni w przedszkolu. Kolejnym punktem dnia były zabawy integracyjne, konkursy i tańce przy ulubionych dziecięcych przebojach. Dla naszych kochanych przedszkolaków rodzice przygotowali również słodki poczęstunek. Dzieci otrzymały także drobne upominki. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.