Dzień Dziecka w szkole

Dzień Dziecka jest jednym z najpiękniejszych i najradośniejszych świąt celebrowanych na całym świecie. Tego dnia wszyscy dorośli starają się, by najmłodsi spędzili go ciekawie i czuli się najważniejsi.
Uczniowie naszej szkoły spędzili ten dzień ze swoimi wychowawcami. W klasach: 1a i 2a rodzice przygotowali swoim milusińskim drobne upominki, a wychowawczynie zadbały o przyjemną atmosferę: oglądano bajki i grano w ulubione gry dzieci.
Uczniowie klasy 1c wyruszyli ze swoją wychowawczynią na ognisko klasowe na „Skałki”. Mogli tam nie tylko smacznie zjeść, ale przede wszystkim spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu.
Klasa 2b wraz z wychowawczynią Dzień Dziecka spędziła w pobliskiej kręgielni. Było mnóstwo śmiechu i pozytywnej rywalizacji, a w przerwie gry dzieci mogły posilić się pizzą.
Świętowanie Dnia Dziecka zostało nieco przedłużone i 5 czerwca uczniowie klas 1-3 oraz oddziałów przedszkolnych zostały zaproszone do Domu Kultury na przedstawienie „Detektyw Kot”, które w ciekawy i zabawny sposób poruszało tematykę ekologii i odnawialnych źródeł energii.
Wychowawcy klas starszych również zadbali o zaakcentowanie Dnia Dziecka – wiele klas wybrało się na spacer po okolicy i na lody.
Przedszkolaki i uczniowie wszystkich klas otrzymali słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.