Bezpieczne wakacje

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, 18 czerwca odbyło się spotkanie profilaktyczne z policjantką z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii w Przysusze, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III. Tematy spotkania to: „Bezpieczne wakacje”, „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Policjantka omówiła ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nad wodą, które są nieodłącznie  związane z bezpiecznym wypoczynkiem wakacyjnym – zarówno w trakcie wyjazdów poza miejsce zamieszkania, jak i w czasie spotkań z rówieśnikami i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Funkcjonariuszka przypomniała uczniom o zasadach poruszania się rowerem i jego wyposażeniu, bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz jak prawidłowo przechodzić przez przejściach  dla pieszych. Dużo uwagi poświeciła omówieniu zasad, które obowiązują na kąpieliskach wodnych.
Wakacje to okres odpoczynku, podczas którego mamy dużo wolnego czasu na różne rozrywki i wyjazdy, zarówno nad wodę, jak i w góry. Pamiętajmy jednak o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz dbaniu o nasze i innych bezpieczeństwo w tych miejscach, zwłaszcza na kąpieliskach i szlakach turystycznych.