Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest co roku dla upamiętnienia powstania Komisji Edukacji Narodowej, która powołana została przez króla Stanisława II Augusta, a uprawomocniona przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku .
Od wielu już lat jest to święto wszystkich osób związanych z edukacją, a więc nie tylko nauczycieli, ale również wszystkich pracowników szkoły. Jak podkreślił w czasie akademii pan dyrektor Leszek Wamil, jest to również święto wszystkich uczniów. Przypomina nam ono bowiem o niezwykłej wartości, jaką jest zdobywanie wiedzy i wykształcenie.
W Zespole Placówek Oświatowych – Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 i Samorządowym Przedszkolu nr 3 przygotowano piękne dekoracje i gazetki okolicznościowe. W grupach przedszkolnych i wielu klasach zaakcentowano to święto poprzez pogadanki i filmy edukacyjne. Uczniowie klas 5, 7 i 8 przygotowali także krótki program artystyczny. Widzowie, z zachowaniem reżimu sanitarnego, mogli wysłuchać okolicznościowych wierszy i piosenek, a także obejrzeć humorystyczną scenkę, w której to uczniowie tłumaczą nauczycielom, jak praktycznie wykorzystać nauczane przez nich przedmioty. Miłą niespodzianką była także brawurowo wykonana przez Nikolę Stępień z klasy 8a piosenka Sanah –  „Ale jazz”.
W ciągu całego dnia nie brakowało serdeczności i życzeń. Dodatkowo, Rodzice uprzyjemnili pedagogom  Dzień Edukacji Narodowej słodkim poczęstunkiem.