Konkursy przedmiotowe 2022

W drugiej połowie października uczniowie naszej szkoły brali udział w kolejnej edycji konkursów przedmiotowych przygotowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty – Mazowieckie Talenty. Zmagali się oni z arkuszami z matematyki, geografii, historii, chemii, fizyki i języka angielskiego. Konkursy te od lat cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, mimo iż należą do bardzo trudnych. Do etapu rejonowego w roku szkolnym 2022/2023 zakwalifikowali się:
1. Michalina Pietrasik, klasa 8b – język angielski, nauczyciel prowadzący  – Agnieszka Rejczak
2. Szymon Plaskota, klasa 8b – chemia, nauczyciel prowadzący – Katarzyna Wójcik.
Osiągnięcie wyników, pozwalających na udział w etapie rejonowym wymaga od ucznia rozległej wiedzy w wybranej dziedzinie, a także niezwykłej koncentracji w trakcie rozwiązywania zadań konkursowych. Tym bardziej cieszy kolejny awans uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Przysusze. Gratulujemy serdecznie talentu i wiedzy  oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie.