Dzień Głośnego Czytania

29 września z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku ustanowiono Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły czytali dziś na głos w swoich klasach albo młodszym kolegom i koleżankom fragmenty wybranych opowiadań, powieści lub wiersze. Nauczyciele i wychowawcy właściwie codziennie czytają dzieciom na głos, szczególnie w klasie 1, dziś również z radością włączyli się do tej akcji. Mamy nadzieję, że będzie to zachętą dla młodych czytelników do większej aktywności czytelniczej, gdyż „Książka to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela”. Oby te słowa Ambrożego Grabowskiego stały się mottem życiowym naszych uczniów.