Powiatowy Konkurs Recytatorski

21 marca w Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 39. Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 45. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Naszą szkołę i przedszkole reprezentowało sześcioro uczestników. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wygłosili wybrane wiersze. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Alicja Gołyska, która recytowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Żuraw i czapla”. Awans do dalszego etapu konkursu otrzymali: Hanna Zagdańska, która mówiła wiersz również Jana Brzechwy pt. „Rozrzutny wróbel” oraz Stanisław Gajos, który wygłaszał wiersz Michała Rusinka pt. „Strych”. Dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki, a przede wszystkim satysfakcja z pięknych wystąpień były nagrodami dla recytatorów. Gratulujemy wszystkim Recytatorom, ich rodzicom i nauczycielom. Hani i Stasiowi życzymy powodzenia podczas konkursu na szczeblu wojewódzkim.