Sama słodycz

Na początku maja dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wybrały się do Manufaktury Sama Słodycz w Radomiu. W czasie wycieczki miały możliwość uczestniczyć w pokazie ręcznego tworzenia cukierków oraz konkursie wiedzy na ten temat. Słodycze w tej fabryce barwione są głównie naturalnymi barwnikami z owoców i warzyw, o czym interesująco opowiedziały im prowadzące spotkanie panie. Przedszkolaki obserwowały magiczne doświadczenia, a co najważniejsze przekonały się, że same potrafią czarować. Po wypowiedzeniu zaklęcia: „Hokus pokus, czary mary, niech się stanie kolor biały” okazało się, że żółta masa zmieniła kolor. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały oraz zapakowały swojego lizaka. Było bardzo miło, wesoło i słodko!