Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najprzyjemniejszych i najradośniejszych dni w roku. W wielu szkołach tego dnia dyrekcja i nauczyciele organizują dla swoich podopiecznych różne atrakcje, chcąc sprawić, by stał się on niezapomnianym. Najmłodszych uczniów odwiedziły dziewczęta z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2, które malowały im twarze zgodnie z życzeniami dzieci – na Sali gimnastycznej zaroiło się od motylków, tygrysków, myszek, kotków i postaci bajkowych.
Starsi uczniowie oglądali filmy w szkole lub w kinie w Radomiu, grali w gry planszowe, wybrali się na spacer i lody, grali w kręgle, uczestniczyli w ogniskach. Samorząd Uczniowski zaproponował z okazji Dnia Dziecka zabawę – „Przebierz się za ulubioną postać”. Na korytarzach szkolnych pojawiły się postaci z ulubionych przez uczniów seriali, znani sportowcy, czy postacie z literatury.
4 czerwca uczniowie klas 4 wystąpili również w ramach obchodów Dnia Dziecka organizowanych przez Urząd Gminy i Miasta.
Ten bardzo ważny dla wszystkich dzień każdemu uczniowi dodatkowo osłodziły upominki od Rady Rodziców.
Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.