Sukcesy małych szachistów z PSP nr 2

24 listopada 2022 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli
w Radomiu odbył się IV Turniej Szachowy dla uczniów szkół biorących udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole” współorganizowany przez MSCDN w Warszawie oraz Polski Związek Szachowy.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Przysusze brali udział we wszystkich edycjach tego turnieju i w każdym z nich sięgali po liczne laury, więc tym razem nie mogło być inaczej.
IV Turnieju regionu radomskiego PSP nr 2 w Przysusze reprezentowało dwanaścioro uczniów z klas II – IV. Zawody odbywały się w systemie szwajcarskim, zawodnicy rozegrali siedem rund w trzech grupach wiekowych – klasa II, klasa III i klasa IV. Wszyscy walczyli bardzo ambitnie, z dużym zaangażowaniem, wykazując bogatą wiedzę o królewskiej grze i dużą umiejętność gry w szachy, co przyniosło znakomite rezultaty.
Na sześć kategorii uczniowie PSP Nr 2 w Przysusze zdobyli cztery złote medale:
– Aleksandra Cieślik, klasa II b – miejsce dziewczynki, kl. II
– Emilia Snoch, klasa III b – I miejsce dziewczynki, kl. III
– Filip Próchnicki, klasa III a – miejsce chłopcy, kl. III
– Martyna Rajkowska, klasa IV c –miejsce dziewczynki, kl. IV.
Również dużym osiągnięciem było zdobycie srebrnego i dwóch brązowych medali:
– Oskar Dziakiewicz, klasa II b – II miejsce chłopcy, kl. II
– Jan Stępień, klasa III b – III miejsce chłopcy, kl. III
– Adam Wysokiński, klasa IV b – III miejsce chłopcy, kl. IV.
Każdy uczestnik Turnieju Szachowego w Radomiu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz gadżety szachowe, natomiast laureatom zostały wręczone medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Wszyscy medaliści zostali zaproszeni na II Finałowy Turniej Szachowy, który odbędzie się 08.12.2022 r. w MSCDN w Warszawie, gdzie będą rywalizować zwycięzcy turniejów regionalnych województwa mazowieckiego.
Gratulujemy małym szachistom z naszej szkoły i życzymy im ciekawych, niezapomnianych przeżyć szachowych w rywalizacji turniejowej w Warszawie.
Naszych zawodników do turnieju przygotowały panie: Bożena Bomba i Małgorzata Sobczak.